Choć często  mróz skrzypi pod nogami, śnieg pokrywa drogi i przejazdy grubą warstwą a pojawiające się raz po raz odwilże serwują wszystkim błotko i przemoczone buty - grudzień na zawsze będzie tkwił w pamięci przedszkolaków
jako najcieplejszy spośród miesięcy. To właśnie w tym miesiącu szeroko otwieramy nasze serca by wspólnie przygotować i przeżyć Święta Bożego Narodzenia. To czas ciężkiej pracy i wspólnego wysiłku jak również okres przyjemności i radości. Oddział przedszkolny przy SP 4 w Orzeszu Jaśkowicach uruchomił produkcję dekoracji świątecznych, które zostały potem sprzedane, by dochód z nich przeznaczyć na zakupy związane z życiem i funkcjonowaniem przedszkola. W tworzeniu ozdób brali udział rodzice oraz nauczyciele. Wspólny wysiłek
zaowocował pięknymi stroikami, wiankami, Mikołajami i bombkami.
9

Także i dzieci uczestniczyły w przygotowaniach świątecznych: ciężko pracowały nad wykonaniem pierników podczas warsztatów cukierniczych pod nadzorem pani Karoliny Marcisz, która przywitała dzieci słodkim poczęstunkiem a potem zdradziła parę tajemnic, których znajomość  przyczyniła się do wykonania wybitnie smakowitych smakowitości przez wszystkie grupy.
6  8

Grudzień to czas spełnienia marzeń. Przedszkolaki mogły się o tym przekonać już 6.12 gdy odwiedził nasze przedszkole Św. Mikołaj, który wraz ze swoimi pomocnikami przygotował dla dzieci nie tylko wór pełen prezentów ale również wspaniałe przedstawienie pełne magii.
10  11

Poznały również śląskie zwyczaje i tradycje związane z obchodzeniem Bożego Narodzenia na Śląsku dzięki wizycie Teatru „Naumiony” z Ornontowic. Przybyli goście świetnie objaśnili gwarowe określenia dotyczące świąt jak i przypomnieli o dawnych, śląskich potrawach wigilijnych
7.

Punktem kulminacyjnym grudniowych wysiłków były przedszkolne Jasełka, podczas których na scenie zagościły renifery, mikołajki, bałwanki, aniołki, śnieżynki no i oczywiście pastuszkowie, królowie, i wszyscy niezbędni święci. Zaprezentowane tańce i piosenki z pewnością poruszyły niejednego widza.
2   1

12   3

Ale to jeszcze nie koniec….
Wigilijki przedszkolne to nie tylko cudowny, podniosły nastrój i wspólne kolędowanie, lecz również …. prezenty!!! Przedszkole w tym roku zostało obdarowane przez Stowarzyszenie Głos Orzesza i pana Kamila Kurzydło.
4 5

Już niebawem kolejny grudzień za nami… Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom
i gościom, którzy nas odwiedzili za wspólnie spędzony czas, poświęcenie i pracę.